Azat Metin
Azat Metin

İnternet teknolojisini yakından takip edip web programlamaya gönül vermiş ve blogunda yararlı kaynak kodları, dökümanlar paylaşan birisi.

Twitter


sigara için çünküsigara için çünkü,
içtiğinizde mutlu olacaksınız.

hayatın boyunca herşeyin sana bişeyler öğrettiğini söylüyorlar, değil mi? kendini geliştirdiğini? aslında hiçbir şeyden anladığın yok. sende farkındasın, değil mi? eğer bir şeylerden bir şeyler öğrenmek istiyosan bir şeyler yapman gerekiyor.

o bir şeyler sigara.

ilk içtiğinde gelen baş dönmesi hissi nefsinin kuvvetini ölçüyor işte. o ondan. üreticinin taktiri.

bunu başka hiçbir şeyde bulamıyorsun. eğer bir hafta boyunca acıya, bulantıya katlanırsan bir hafta sonunda çok sağlam bi arkadaş edinmiş oluyorsun. öyle bi arkadaş ki, para karşılığı seninle birlikte olduğunu sana itiraf edebilecek kadar açık sözlü.

aslında tek arkadaşın olacak. yani paran varsa seninle beraber olduğunu söyleyebilen tek arkadaşın o olmuş olcak,

sigara için çünkü içmesi çok zevkli.

sigara için çünkü size para kazandırma alışkanlığı veriyor. sigara için çünkü bazen yapmanız gereken bazı şeyleri yapmamak için size yardımcı oluyor. bi görevin var, yok yaşamak değil, yaşarken yaptıkların. yapman gereken bi işin var ve yapmak istemiyorsun.

sigara içiyorsun,

içerken aslında işinin o kadar da önemli olmadığını öğreniyosun. yapman gereken işin aslında o an elindeki sigaradan daha önemsiz olduğunu öğreniyorsun. o arada işini yapmadığın için o kadar da önemli birşey olmadığını anlıyorsun.

sigara için çünkü öldürmüyor.

sıgara için çünkü kahvenin yanında çok güzel gidiyor.

ama ağzınızla için.


Yazı Hakkında Yorumlar