Azat Metin
Azat Metin

İnternet teknolojisini yakından takip edip web programlamaya gönül vermiş ve blogunda yararlı kaynak kodları, dökümanlar paylaşan birisi.

Twitter


Labaratuvar Cihazları

İlk zamanlar okul alanlarında görmeye başladığımız laboratuvar ortamlarının önemini zamanla anlamaya başladım.
Okulumuzda yer alan mikroskopdan sıra ile hücre ve maddeleri incelerdik. Bilim adamlarının ne işler yaptığını kavramaya çalışırdık. Gıda ve Sağlık alanlarında yapılan araştırmaların kimyasal madde ve farklı laboratuvar cihazlari ile gerçekleştiğini öğrenmem ile birlikte bu cihazları araştırma başladım.

Hafızasında veri saklama ve bilgisayara aktarma özelliği bulunan bu cihazlar, güncellemeleri ise internet ortamından otomatik olarak almaktadır. Bunun beraberinde ürün konusunda en eski firmanın kim olduğunu araştırmaya başladım. 1962 yılında kurulan kocintok firması stoklarında yer alan farklı ürün seçenekleri ile dikkatimi çekmeyi başardı. Böylelikle laboratuvar alanlarında cam ve plastik malzemelerinde ne amaçla kullanıldığını öğrenmiş oldum.

Hastane ortamlarında kullanılan bir ürün dikkatimi çekti, birçok alanda aktif olarak kullanılan ph metre cihazları ph ölçümleri için gıda ve laboratuvar ortamlarında sıklıkla tercih edilen bir ürün olduğundan önemini birkez daha kavramış oldum.
Sektörde çok fazla firmanın olması bu alanlarda en iyi olmayı gerektiriyordu belkide, bunun için kaliteli firmaların çin malı ürünlerden uzak durmasıda bu konuda ne kadar önem verildiğini gösterdi.


Sitenin kesinlikle benimle bir ilgisi yoktur, bu tanıtım yazısı site sahipleri tarafından yazılmıştır.


Yazı Hakkında Yorumlar