Azat Metin
Azat Metin

İnternet teknolojisini yakından takip edip web programlamaya gönül vermiş ve blogunda yararlı kaynak kodları, dökümanlar paylaşan birisi.

Twitter


herşey para değildir; ancak para herşeydir

başlangıçta para vardı.. diye başlamıyor kutsal kitaplar ama bugün söz bile paraya tahvil edilerek tüketiliyor. paran kadar konuşuyorsun ve yazıyorsun ve dinleniyorsun zira, malum.

"herşey para değildir; ancak para herşeydir."

önce sağlık denilir. lakin ülkemiz şartları da gözönünde bulundurulursa sağlık için ve diğer temel ihtiyaçları için paranın yeri daha önemlidir.

en sevdiğiniz kişi hasta ve acil hastaneye gidiyorsunuz. devletse şansınız var eğer bir ay sonrasına sana randevu verilirse, özele gittiğinizde ise daha 'hastanın nesi var?' diye sorulmadan vezneye uğrayıp uğramadığınız soruluyor.
çocuğunuza iyi bir eğitim istiyorsunuz. özele güç yetişirse ne ala. hoş artık devlette bile para konuşuyor ama illa ücretsiz eğitim diyorsanız 60-70 kişilik sınıflar çocuğunuzu iyi bir eğitim için bekliyor.
itibar görmek istiyorsunuz, direk göze çarpan giyiminiz. şık ve temiz olmak bir tarafa bir de marka kıyafetiz, altınızda arabanız bir de son model cep telefonunuz yoksa bence çok beklersiniz.
bir yuva kurmak istiyorsunuz size sorulan ilk soru ne iş yaptığınız sonrasında da eviniz varsa arabanız.
hala para herşey değildir diyebiliyorsanız bravo derim ben.
Yazı Hakkında Yorumlar