Azat Metin
Azat Metin

İnternet teknolojisini yakından takip edip web programlamaya gönül vermiş ve blogunda yararlı kaynak kodları, dökümanlar paylaşan birisi.

Twitter


Hayatın anlamı PIRLANTA

Yeraltından çıkarılırken normal bir taş görünümünde olan elmas çeşitli işlemlerden geçtikten sonra paha biçilemez bir görünüme kavuşur. Pırlanta oluşturma sürecinde oldukça fazla gayret isteyen elmas işleme bitirildiğinde herkesin hayran olduğu bir hal alır. Bayanların vageçilmez takılarının başında gelen pırlantalar tarih boyunca değerini arttırarak kullanılmaya devam etmiştir. Elmas işleme sırasında yapılan kesimde değişik açılardan en az ışıkta en fazla parlaklık elde edilmeye çalışılır. O yüzden en küçük pırlanta tektaş bile mükemmel parlaklıktadır.

Pırlanta tektaş gibi pırlanta kolyelerde de kullanılan elmas bayanların tercihine göre çeşitlik modellerde kesilir. Kalp şeklindeki tektaş pırlanta kolyeler her zaman popülerdir. Özellikle sevgililer günü ve evlilik yıldönümleri için vazgeçilmez bir hediye olan pırlanta kolyeler herkesin ulaşabileceği uygun fiyatlara satılmaktadır.

Erkekler eğer evlilik öncesinde sevgililerine pırlanta takı hediye etmemişlerse evlilik teklifinden önce mutlaka pırlanta tektaş alarak bu büyülü dünyaya adım atarlar. Maddi değerinden çok manevi değeri sebebiyle bayanlar tarafından ne kadar çok beğenildiği farkedildiğinde erkeklerin hediye seçiminde vazgeçilmezi olur pırlantalar. Erkeklerin kullanmadıkları halde prılantaya olan düşkünlükleri bu yüzdendir. Belki de pırlanta piyasasını bayanlardan daha iyi bilir erkekler. Sevgililik döneminden başlayarak evlilik yıldönümlerine dek uzanan pırlanta alışverişinde kampnayaların takip edilmesi gerektiği erkekler tarafından çok iyi bilinir.
Kredi kartlarına yapılan 4 taksit ve uygun fiyatları sebebiyle sık sık ülkemizde de tercih edilen pırlantalar internet üzerindende kolayca ve güvenli bir şekilde satın alınabilir ve istenilen adrese teslimatı sağlanır.


Yazı Hakkında Yorumlar