Azat Metin
Azat Metin

İnternet teknolojisini yakından takip edip web programlamaya gönül vermiş ve blogunda yararlı kaynak kodları, dökümanlar paylaşan birisi.

Twitter


Hakkımda


Azat Metin Kimdir?

Bu bölüm, sitemi yaparken en zorlandığım bölümlerden birisidir. Oldum olası iş kendimi anlatmaya gelince aklıma söyleyecek pek bir şey gelmez. Lakin gene de elimden geleni yapacağım. Belki bu sefer başarabilirim. Başaramasam da tek tesellim genelde bu sayfanın okuyanı, merak edeninin pek olmaması!

Efendim, nereden başlasak? En iyisi birkaç cümle ile girişi özetleyip geçmek.

Diyarbakır, internet, linux, güvenlik, keşfetmek, yenilenmek, aile ve dostlar…

Beni özetleyen kelimeler bunlar…

Genelde pek müzik dinlemem ama dinlediğim zamanlar ise pek değişik tarzlardan kişi/grup’ları dinlediğimden kendimi belli bir müzik türünü dinliyor diye tanıtamayacağım bunun haricinde kitap okumaktan, film izlemekten ve yürümekten hoşlanırım. Teknolojiye fazlasıyla ilgim vardır. Biraz tembel, bayağı hareketli, sessiz, sakin birisiyimdir. Ama klavye başında aslan kesilir miyim? Yok, kesilmem… (: Diyarbakırlıyım, en azından kimliğimde yazdığı kadarıyla. 1,93m boyunda olup, siyah saçlı ve koyu kahverengi gözlü birisi olarak aranızda geziyorum. Ve evet, farkındayım bir arkadaşlık sitesine yazmıyorum bu yazıları!

:)

azatmetin.com ise adından belli olduğu gibi, tamamen kişisel amaçlarla oluşturulmuş, ego’yu tatmin etme amaçlı bir site. Yeri gelir internet hakkındaki dökümanlarımı paylaşırım, yeri gelir linux sunucu yönetimi ve güvenlik hakkında bilgiler veririm, yeri gelir merak edip araştırdığım bir yazıyı yayınlarım, yeri gelir hoşuma giden bir siteyi tanıtırım, belki bir eleştiriye belki ise bir övgüye yer veririm, yeri gelir insanlara faydalı olacağını düşündüğüm bir şeyi anlatırım ve yeri gelir yazdığım bir şeyi eklerim. Bundan önce bir kaç kez daha açtım aslında bu blogu, farklı yerlerde. Kimisiyle ilgilenecek zaman bulamadım kapadım. Kimisinden ben sıkıldım kapattım. Vakit bulursam bu siteyi faal tutmaya çalışacağım. Her konuya dem vuracağım. (: İnanın aklımdan o kadar konu geçiyor, o kadar şey yapmak istiyorum.. ama her zamanki gibi tembellik ön plana çıkıyor. Siteyi kurduktan sonra düzenlemesi bile ne kadar vaktimi aldı bilemezsiniz. Keyifli gezmeler diliyorum, bir hata ettiysek affola!

Bana her hangi bir şey söylemek istiyorsanız eğer, sitede bulunan iletişim bölümünü kullanarak eğer o sırada bilgisayar başındaysam benimle hızlı bir şekilde iletişime geçebilir, olmadı yine iletişim bölümünden bana ulaşması garantili bir eposta gönderebilirsiniz. Gelen epostalarımın hepsini ayrı ayrı okuyup dönüş yapıyorum.

Son Güncelleme: 09.02.2013