Azat Metin
Azat Metin

İnternet teknolojisini yakından takip edip web programlamaya gönül vermiş ve blogunda yararlı kaynak kodları, dökümanlar paylaşan birisi.

Twitter


Gram Altın

Altın dünyanın her yerinde her zaman tercih edilen, maddi ve manevi olarak değerini hiç kaybetmeyen nadir kıymetli madenlerdendir. Gerek takı olarak gerekse de yatırım anlamında da değerini kaybetmez, yaygın olarak tercih edilir. Görünümü itibari ile oldukça sıcak ve samimi gelen sarı altın herkesi kendine hayran bırakır. Hediye olarak verildiğinde altın bayanlar tarafından tamamlayıcı aksesuar olarak kullanılır. Özellikle altın bilezik bayanlar tarafından en çok tercih edilen takıların başında gelir. Düğünlerde takılan altın setlerinde en değerli parça bileziklerdir. Düğün gibi özel günlerde yakın akrabalar genellikle altın hediye ederler. Düğünlerde altın hediye etmek adeta gelenek haline gelmiştir. Altın bilezikler yatırım amacıylada kullanılır. En fazla kazanç elde edilen altın çeşitlerinden biridir.
Düğünlerde takılan bir diğer altın çeşidi çeyrek altındır. Akraba, arkadaş, komşu düğünlerde ve nikah törenlerinde çeyrek altın takılabilir. Fiyatı altın bileziklere göre daha düşük olan çeyrek altınlar yatırım amacıyla da biriktirilebilir. Çeyrek altın haricinde eğer imkanınız varsa düğünlerde tam altın da takabilirsiniz. Yeni evlenen çiftlere oldukça değerli bir yardımda bulunmuş olursunuz. Zaten bizim geleneğimizde bulunan yardımseverlik tüm ülkemizde yeni evlenecek çiftlere gösterilmektedir.

Eğer altın ile yatırım yapmak istiyorsanız maliyeti biraz yüksek ama kazancı da aynı oranda yüksek olan tam altın ile birikim yapabilirsiniz. Merkez Bankası Darpanesi tarafından basılıp piyasaya sürülen tam altınlar genellikle kulplu olarak satılmaktadırlar.


Yazı Hakkında Yorumlar