Azat Metin
Azat Metin

İnternet teknolojisini yakından takip edip web programlamaya gönül vermiş ve blogunda yararlı kaynak kodları, dökümanlar paylaşan birisi.

Twitter


gmail hesabı açmak

Selam sevgili internet kullanıcıları araştırdığım kadarıyla google e-mail servisi olan Gmail hesabı açmakta zorlandığınızı gördüğüm için insanların aratmakta olduğu "gmail hesabı aç" kelimesininde daha detaylı bir makale yazma gereği duydum ve başlayalım.

Öncelikle Gmail'i tanıyalım;
Kuruluş: 1 Nisan 2004 ( davet üzerine kullanılabiliyordu ) betaydı ozamanlar yani.
Oluşturan: Paul Buchheit
Betadan çıkış: 7 şubat 2007'de beta olarak yayımlandı ve e-mail kullanıcıların göz bebeği haline geldi.
Beta güncelleme: Gmail 7 Temmuz 2009'da beta durumundan diğer Google Apps hizmetleriyle birlikte güncellenmiştir.
Her hesaba tanımlanan depolama limiti 1gb olarak sınırlandırılmıştır kim böyle hizmete hayır diyebilirki ?
Toplam email eki olarak 25mb dosya gönderebilirsiniz.
Android & Gmail: Ve google sürekli güncellenirken tabiki 40 ve artı dilde hizmete girmiş dünya geneli bir ihtiyaç haline gelen e-mail servisi olmuştur bende kendim android gmail kullanmaktayım gayet memnunum.

Peki Gmail güvenli mi?
Bu sorunun cevabı tabiki evet güvenlidir, açıklayım hemen size gmail servisine kayıt olduğunuz zaman hesap ayarlarından güvenlik bölümüne tıklayarak ikinci bir e-mail,telefon numarası,güvenli soru cevap oluşturarak hesabınız güvenliğini maximum derecede sağlarsanız ufakta bir ipucu vereyim, olurda hesabınız 3. şahislar tarafından elegeçirilirse gmail size bir bildirimde bulunuyor yani sizin bilgisayarınız dışında başka bir bilgisayardan aynı anda erişim olursa uyarıyor ve şifrenizi güncellemenizi istiyor tabi o arada sms geliyor.

Gmail ile sohbet ?
Dünya devi google tabiki bir e-posta hizmeti sunarken iletişim daha güçlü hale getirmek için sohbet uygulamasınıda eklemiştir listenizdeki arkadaşlarınız ile mesajlaşabilir anlık görüntülü sohbet kurabilirsiniz.

Gmail hesabı açalım şimdiGoogle arama motoruna gmail hesabı aç olarak yazarak geldiniz gmail açmak çok basit ve kolaydır öncelikle yapmamız gereken işlem GMAİL HESABI AÇ bu linkle tıklamak ve kayıt sayfasını düzgün şekilde doldurmaktır. Gerekli işlemleri resimli olarak aşağı tarafta paylaştım makalemimi okuyarak çözüme kavuştuğuysanız ne mutlu bana.


Yazı Hakkında Yorumlar