Azat Metin
Azat Metin

İnternet teknolojisini yakından takip edip web programlamaya gönül vermiş ve blogunda yararlı kaynak kodları, dökümanlar paylaşan birisi.

Twitter


Biraz da Mutsuz İnsanlardan Bahsedeyim

ne zaman uyandığımın hiç bir zaman önemi olmadı. her sabah okula gitmek için kurduğum telefonun alarmıyla uyanıyorum. elim hep erteleme tuşuna gidiyor. uyku uyanıklık arası; bitmesini istemediğim her şeyi hatırlattığı gibi, yataktan kalkıyorum. isyan ettiğim düzenin içinde buluyorum kendimi. aynanın karşısına geçip saçıma şekil veriyorum. biraz da şık giyiniyorum. hazır olduğumda başlıyorum insanları kandırmaya. günaydın diyerek biniyorum dolmuşa, iyi günler dileyerek iniyorum mesela. sokaklar benim oluyor bir anda. dinlediğim şarkılar hep rüzgar gibi esiyor kulağımda.
söylenenleri duymuyorum hiç. herkes konuşuyor. hiç susmuyorlar. iyi bir dinleyici olmuşumdur hep. söyleyecek sözlerimi biriktiririm içimde. konuşsam ne değişecek der ve susarım. her şeyin değişeceğini bilirim halbuki. akşam sessizliktir huzurdur benim için. kendimden saklandığımı kimse görmez karanlıkta. çekilirim evime sıkıntım 2oda 1salona sığar. içimde taşa taşa çoğalır korkularım. korktukça kurarım kafamda, kurdukça kafamda büyür. içtenliğe ve samimiyete inanırım. istediğim saate konuşamadığım biriyle ne kadar samimi olabilirim ki. sorular sorarım kendime. cevabı hep başkasına ait. sessizlik. zaman. mesafe. bilmediğim ne çok kelime var. çevremdeki koskoca kalabalığa rağmen yalnız kalmayı öğrendim geçen gün. bazıları saçmalık diyor buna. ben güzel filmleri seyretmeyi seçiyorum. bulutlara bakıyorum uzun uzun. ağaçlarla konuşuyorum. kediler var bide. hiç yalnız bırakmıyorlar beni. yastığım en iyi dost… ağlamak istediğimde; ihtiyacım olmayan omuzları hatırlatmak için. ben yastıksız uyumayı özledim.
biraz da gecelerden bahsedeyim. bitmek bilmeyen geceler. başucunuzda ilerleyemediğiniz kitabınız. buz gibi yatağın içine sokulurken, içinizi ısıtan anılar. geçmiş diyemeyeceğiz kadar şimdiyi yaşatır size. içiniz sızlar, beraberinde keşkeler. gitmek istediğin her geri adımda zaman ilerler. yorulursunuz.
uykunuz yoktur aslında. uyursanız geçer ama. kafanız geçmeden de uyumalısınızdır. gözleriniz kapanırken sabahı hiç düşünmezsiniz. ne düşündüğünüzü bile bilmezsiniz.
varsa bi tanrınız dua etmekten başka çareniz yoktur. yoksa o bile yoktur yanınızda..
Yazı Hakkında Yorumlar