Azat Metin
Azat Metin

İnternet teknolojisini yakından takip edip web programlamaya gönül vermiş ve blogunda yararlı kaynak kodları, dökümanlar paylaşan birisi.

Twitter


Bir, Çift

biliyorsun, muhakkak bir hikâye daha oluyor. bir çift hikâye kaldı sonrasında. kulağımdada sesin.öylesine hafif, öylesine alışmışım; boynumda dört dönüyor dünya ağrısı, geceleri koynumda beraber uyuyoruz. odanın içinde parlayan yıldızlar bir kaç asır daha yanıyor, kafam ise tavana çoktan yapışmıştır ve sakallarım donar soğuktan. harcanacak zamanlarımı harcadım, hepsini hem de. bir çırpıda olmasa bile kelime kelime, cümle cümle ve nokta nokta harcadım. şimdilik zaman kazanıyorum. ne harcadıysam hikâye hikâye kazanıyorum. sırtımda bir dünya dolusu, dünyanın sırtında dolanıyorum.

yazmak bir yere kadar. ancak yaşamak bir ömür sürüyor. neresinden bakarsan bak öyle; güneş hep aynı yerden doğuyor ve aynı yerden batıyor. ve ben hâlâ aynı nargileyi içiyorum, boyum ise hiç uzamadı ancak giderek zayıflıyorum. yani demem o ki günlerin her biri aynı. geceler biraz daha farklı, hele ki gecenin ortasında öyle durdun mu boşlukta; ben durdukça duruyordum, önüme serili milyon ötesi boşluğu izliyordum. çok zaman geçiyor aradan, ben arada kalıyorum. başım çaresine bakıyor, ve ben öylece kalıyorum.

insan hiç arada kalmasa keşke.

gönlümün elleri kırıldı ve yüzüm her ayna bakışımda siliniyor, bütün çizgilerim bir bir yok olup gidiyor. tükettiğim sihirli cümleler ise büyüsünü yitirdi. göğüs kafesini yarıp yüreği önüne sermeli, ya da kapanılmalı ayaklarına.


-iyisin di mi. aman.


Yazı Hakkında Yorumlar