Azat Metin
Azat Metin

İnternet teknolojisini yakından takip edip web programlamaya gönül vermiş ve blogunda yararlı kaynak kodları, dökümanlar paylaşan birisi.

Twitter


Bin Gece, Bir Adam

kırıldıkça çoğaldım ve çoğaldıkça kalabalıklaştım; önceki zamanlarda olduğu gibi hep sessizdim ve tabii sonra hiçbir şey olmadı -bir şeylerin olması gerekiyordu lakin olmadı- yine sessizdim. kalabalığım bu sessizliğe karıştı, karıştıkça kaçtım. kaçtıkça düştüm ve düştükçe yoruldum. bir dağın en tepesinden eteğine doğru yuvarlanışıma denk geldi bu yorulmalarım, kör bir kuyuya sırtımı dayayıp gökyüzüne umutsuzca bakışlarıma denk deldi düşüşlerim. bundan sonrasında, olduğum yere çakılı kalmış ve sadece duruyordum; durdukça susuyordum. yeniden yaşanılabilcek bir hayatı, tekrar tekrar yazılabilcek bir hikâyeyi; ben, susuyordum. yaşama dair her şeyi, tutkuyu, sevgiyi ve aynı zamanda nefreti de susuyordum. tüm acizliğimi susuyordum.
ne anlamak ne de anlatmak vardı, kimse yoktu artık. birer birer gidiyorlar ve ben artlarından ikişer ikişer yakıyordum. yaktıkça yanıyor, yandıkça kül oluyordum. en nihayetinde is kokuyordum; yanıma yanaşılamayacak kadar kötü hemde.
olan biten her şeyi izliyor ve görüyordum. gördükten sonra iyice dibe vuruyordum. artık tutunmuyordum. ağlamıyor ve gülmüyorumda.

-bir gece. bir adam. dar ve sessiz bir sokak. bin ölüm.




Yazı Hakkında Yorumlar